פינסקר 44

קטגוריה: שיפוץ בניין קיים. עיצוב פנים, משרדים.

מיקום: פינסקר 44 תל אביב

שטח: 600 מ”ר

הבניין המקורי הינו בניין משרדים בתכנון אדריכל אבא אלחנני משנת 1984. בשנת 2006 כשהתחלנו לעבוד על הבניין, היה הבניין נטוש מזה כשנתיים, ובמצב מוזנח ביותר. הבניין נקנה על ידי חברת כח האדם “תיגבור” לצורך הפיכתו למטה המשרדים של החברה בתל אביב.

במסגרת השיפוץ, עבר הבניין שינוי חזיתות מסיבי, ללא שינוי בשטחיו הבנויים. הדרישה של המזמין היתה לפתוח כמות פתחים גדולה יותר לצורך הכנסת יותר אור טבעי לבניין, שבשל גובה הקומות הנמוך לא הצליח לחדור לעומק הקומה בעבר.

המשווים לבניין מראה מודרניסטי מובהק. בנוסף, נוקתה החזית מאלמנטים שונים כדוגמת מסגרות בולטות לחלונות וקוביות דקורטיביות אחרות, עד שהתקבלה התיבה הבסיסית של הבניין. כדי לאפיין את התיבה באופן מובהק, נבנתה מערכת רפפות בקומה הראשונה שהיתה שקועה מקו הבניין. הבניין הפך על ידי כך לאסופה של תיבות נקיות בעלות מראה שלם, וגיאומטריה נקיה.

מאחר והבניין הפך להיות מודרניסטי באופיו, חשבנו שהבניין צריך להיות לבן. לצורך כך, ומטעמי תחזוקה (רחוב פינסקר הינו מהרחובות בעלי זיהום האויר הקשה בתל אביב), בחרנו לצבוע את הבניין ב”גלזורה גלאס”, חומר רחיץ וגמיש. מסגרות החלונות נצבעו באפור כהה כדי להדגיש את אופקיות הבניין.